Ekonomi

Wix, İsrail’in yasal rahatlamasıyla hisse geri alımını kolaylaştırıyor

NEW YORK – Wix.com Ltd. (NASDAQ:WIX), İsrail’de kendisi gibi halka açık şirketler için hisse geri alım sürecini basitleştiren mevzuat değişikliklerini duyurdu. Derhal yürürlüğe giren bu değişiklikler, belirli koşulların yerine getirilmesi kaydıyla, bu tür işlemler için daha önce zorunlu olan İsrail mahkeme onayı ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yardım Yönetmeliği olarak bilinen İsrail Şirketler Yönetmeliği (Menkul Kıymetleri İsrail Dışındaki Borsalarda İşlem Gören Halka Açık Şirketler için Yardım, 5760-2000), şirketlerin hala gerekli diğer yasal onayları almasını gerektiriyor. Bu gelişme, Wix’in hisse geri alım faaliyetlerini daha hızlı bir şekilde uygulamasına olanak sağlayacaktır.

Wix şu anda, Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirildiği üzere 225 milyon dolarlık ek hisse geri alımı gerçekleştirmek için yeni Yardım Düzenlemeleri uyarınca İsrail yasaları kapsamında gerekli onayları alma sürecindedir.

2006’da kurulan Wix, bir web sitesi kurucusundan ticaret ve iş çözümleri, gelişmiş SEO, pazarlama araçları ve yapay zeka teknolojileri de dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunan kapsamlı bir platforma dönüştü. Platform, performans, güvenlik ve güvenilir bir altyapı ile kendi kendini yaratanları, ajansları ve işletmeleri güçlendirmek için tasarlanmıştır. Wix ekosisteminin bir parçası olan Wix Studio, ajanslar ve serbest çalışanlar için gelişmiş bir oluşturma ve yönetim platformu sağlar.

Bu makaledeki bilgiler Wix.com Ltd. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu