Haber

Kırmızı bültenle aranıyordu: Uyuşturucu baronu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Hırvatistan asıllı uluslararası uyuşturucu karteli lideri Nenad Petrak’ın İstanbul Üsküdar’da yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul, Hırvat yetkililer ve Interpol’de düzenlenen ‘Kartel2 Operasyonu’ ile; “Kırmızı bültenle aranan, uluslararası uyuşturucu ‘kartelinin’ Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan ve Avrupa çapındaki ‘Adriyatik Harekatı’ kapsamında organize suç örgütünün elebaşı olduğu belirlenen Üsküdar’da yakalandı.”

Petrak hakkında bilgi veren İçişleri Bakanı, şunları söyledi: “Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan ve bu ilaçları Avrupa’da dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Interpol tarafından kırmızı bültenle uluslararası düzeyde aranıyordu. Hırvat yargı makamları tarafından ‘Kasten Cinayet’ suçundan.” . Hırvatistan Yolsuzlukla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre Petrak, yaklaşık dokuz ülkede çok sayıda insanı suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu