Ekonomi

Jefferies ADC Therapeutics hisse hedefini 13 dolara düşürdü, satın almayı sürdürüyor

Çarşamba günü Jefferies, kanser tedavisi için antikor-ilaç konjugatlarının geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir biyoteknoloji firması olan ADC Therapeutics (NYSE:ADCT) için hisse senedi fiyat hedefini ayarladı. Firmanın analisti, hisse senedi fiyat hedefini bir önceki 14,00 $’dan 13,00 $’a düşürürken, hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu.

Analist, ADC Therapeutics’in öncü ürünü Zynlonta’nın 2023 yılı satışlarının Ocak ayında 16,6 milyon dolara ulaştığının önceden duyurulduğunu belirtti. Beklenti, gelirin 2024 yılında da yukarı yönlü seyrini sürdürmesi yönünde.

Analist, LOTIS-5 çalışmasında beklenenden daha yüksek sansürlemeye atfedilen son hisse senedi zayıflığına rağmen, bunun geliştirme zaman çizelgeleri veya ilacın başarı olasılığı üzerinde önemli bir etkisi olmadığına inanıyor.

LOTIS-5 klinik çalışması, ADC Therapeutics’in Zynlonta’nın etkinliğini değerlendirmesinin bir parçasıdır. Analistin yorumları, denemenin sansürlenmesine ilişkin bir endişe olsa da, bunun şirketin beklentilerini önemli ölçüde etkilemediğini göstermektedir.

İleriye dönük olarak, 2024 yılının ilk yarısının, bispesifik antikorları (BsAbs) inceleyen LOTIS-7 denemesinden elde edilen ilk verilerle ADC Therapeutics için çok önemli olması bekleniyor. Yaklaşan bu veri açıklaması, şirket için önemli bir yakın vadeli katalizör olarak görülüyor.

Sonuç olarak Jefferies, Zynlonta’nın özellikle yaygın büyük B hücreli lenfoma (DLBCL) tedavisinin erken aşamalarındaki potansiyeline yönelik iyimser bakış açısını koruyor. Bu iyimserlik, düzeltilmiş fiyat hedefine rağmen firmanın ADC Therapeutics’in daha yüksek bir değerlemesi için devam eden desteğini destekliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

gulnarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu