Teknoloji

ChatGPT, Microsoft’un Bulut Hizmetlerine Ekleniyor!

Yayınladıkları dönem infial yarattı ve o günden sonra sessizce internet dünyasını ele geçirmeye başladı. DALL-E 2 ve ChatGPTgeliştiricisi OpenAI, 2019 yılında Microsoft’tan 1 milyar dolarlık yatırım aldı. Şirket, o zamandan beri geliştirdiği yazılımları Microsoft’a sunuyor.

Microsoft ayrıca OpenAI yapıtlarını bulut hizmeti Azure’a entegre etti ve yeni yapıt aralığı oluşturdu. Şirket, bugün kendi ve özel müşterilerine açtığı bu hizmeti herkesin kullanımına açtığını duyurdu. Ek olarak, bir sürpriz dahailan edildi.

Sürprizle başlayalım: ChatGPT, Microsoft’un bulut hizmetinin bir modülü haline geliyor!

Microsoft, ChatGPT’nin herkesin kullanımına açık olan Azure OpenAI Hizmetine çok yakında ekleneceğini duyurdu. Ayrıca, ChatGPT şu anda genel sürüm değil, onun daha gelişmiş sürümü olacaktır. 3.5 sürümü ilehizmete girecek.

Şu anda ChatGPT entegrasyonu için kesin bir tarih verilmedi. Microsoft az önce ‘yakında’ dedi.

Peki herkesin kullanımına açık olan Azure OpenAI Hizmeti ne işe yarıyor?

Microsoft’un yeni çalışmalarında ilk etapta Microsoft Azure OpenAI Service kullanıldı. Örneğin, yazılım geliştiricilerin yeni arkadaşı haline gelen GitHub’ın asistanı Copilot, OpenAI tarafından geliştirilmiştir. kodeks modeliile mümkündü

Herkese açık sürümüyle Azure OpenAI, geliştiriciler ve şirketler için yapay zeka odaklı çözümlerin geliştirilmesine ve kullanılmasına da öncülük edecek. Azure OpenAI ile büyük küçük her kuruluş, müşteri güçlendirme, özelleştirme, veri yığınının ileri düzey analizi, bilgi çıkarma ve sınıflandırma gibi birçok işlemi yapay zeka yardımıyla kısa sürede ve zahmetsizce gerçekleştirebilecek.

Bildiğiniz gibi ChatGPT, yetenekleriyle çoğumuzu şaşırtıyor, ancak temelde daha önce birçok farklı yerde gördüğümüz sohbet robotlarının gelişmiş bir versiyonu. Azure Açık AI entegrasyonu, Microsoft müşterilerihizmetlerini ChatGPT ile geliştirmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu