Haber

Antalya Büyükşehir’den Depremzedelere Soru Bankası Desteği

Antalya Büyükşehir BelediyesiDeprem bölgesinden şehre gelen gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacı ile sınava hazırlanan öğrencilere soru bankası desteği vermeye başladı.

Deprem Bölgeden Antalya’ya gelen vatandaşlar için farklı alanlarda birçok hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, depremzedeleri eğitim alanında da yalnız bırakmıyor. Şehirlerini terk etmek zorunda kalan ve eğitimlerine Antalya’da devam edecek öğrenciler için hazırlık kursları düzenleyen Büyükşehir Belediyesi şimdi de depremzedeler için soru bankası hizmeti veriyor.

Eğitimde fırsat eşitliği için depremzedeler başta olmak üzere 8. sınıf öğrencilerine Lise Giriş Sistemi (LGS), üniversite sınavına girecek öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) verilecek. ) kaynak soru bankası kitapları. Matematikten İngilizceye, kimyadan Türkçeye soru bankaları; Temel branşlarda sayısal, eşit ağırlık, sözel ve LGS setlerinden oluşacaktır.

Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler (0242) 238 52 71 ve (0242) 238 53 02 numaralı telefonlardan başvurularını yapabileceklerdir.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu